İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

KaratayHibrit Eğitim Modeli

  • 28 Mayıs 2021
  • 1244
Sevgili KTO Karataylı,

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen koronavirüs salgınını göz önünde bulundurarak, ilgili kamu kurumlarımızın tavsiyelerini dikkate alarak, 2020-2021 akademik yılında uygulayacağımız eğitim modeline dair titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımızı tamamladık. Öğrencilerimiz için en sağlıklı ortamı sunma gayreti içerisinde, hareketliliği en aza indiren, online ve sınıf ortamında eğitimin bir arada sunulduğu bir model tasarladık.

Derse katılım sağlamak isteyen öğrencinin isteğine bağlı olarak sınıf ortamında dersin yapıldığı, aynı dersin eş zamanlı olarak da online (senkron) olarak takip edilebildiği üniversitemize özgü KaratayHibrit modelini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkemizde 16 Mart tarihinde üniversitelerde eğitime ara verilmesinin ardından bir hafta gibi kısa bir sürede uzaktan eğitime geçmeyi başaran, bu dönemde derslerin neredeyse tamamını uzaktan eğitimle canlı (senkron) olarak yürüten, Türkiye’nin en iyi uzaktan eğitim altyapılarından birine sahip üniversitemiz, uzaktan eğitimi başarıyla uygulamaya devam edecektir.

Öte yandan sosyal mesafe kurallarına uygun bir biçimde düzenlenen sınıflarımızda, öğrenci sayısında yoğunluk olmamasına da dikkat edilerek yüz yüze eğitim verilecektir.

Derslerimiz, akademik takvimimizde belirtmiş olduğumuz tarihlerde başlayacaktır. Yeni modelin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve üniversite camiamıza başarılı ve sağlıklı bir eğitim-öğretim yılı diliyoruz.

KTO Karatay Üniversitesi